Akkumulátoros csavarbehajtók, sarokcsiszolók elengedhetetlen mindennapi kéziszerszámok. Minőségi sarokcsiszolóink nem csak a háztartásokban ipari felhasználásban is helytállnak. Akkumulátoros csavarbehajtóink kétféle kivitelben is megtalálhatóak autószereléshez, gumiszervizekbe. Az akkus csavarbehajtók, sarokcsiszolók széleskörűben felhasználhat...
Bővebben...Akkumulátoros csavarbehajtók, sarokcsiszolók elengedhetetlen mindennapi kéziszerszámok. Minőségi sarokcsiszolóink nem csak a háztartásokban ipari felhasználásban is helytállnak. Akkumulátoros csavarbehajtóink kétféle kivitelben is megtalálhatóak autószereléshez, gumiszervizekbe. Az akkus csavarbehajtók, sarokcsiszolók széleskörűben felhasználhatók mivel nem szükséges elektromos hálózathoz csatlakoztatni. Akkumulátoros munkalámpa előnye, hogy vezeték nélküli és nagy fényereje.
Kategóriájának legkisebb súlyú és legnagyobb forgatónyomatékú ütvecsavarozója. 650Nm maximális forgatónyomaték, strapabíró, teljesen fém mechanizmus, túlmelegedés elleni védelem, 3 LED-es töltöttség kijelzés az akkumulátoron, változtatható sebesség, beépített LED-es munkaterület megvilágítás, 2db akkumulátorral.
Kategóriájának legkisebb súlyú és legnagyobb forgatónyomatékú ütvecsavarozója. 650Nm maximális forgatónyomaték, strapabíró, teljesen fém mechanizmus, túlmelegedés elleni védelem, 3 LED-es töltöttség kijelzés az akkumulátoron. 20V/10W LED munkalámpa. A mellékelt adapterrel hálózati működésre alkalmas, azonban a TD7930 Akkumulátoros ütvecsavarozó...
380Nm maximális forgatónyomaték, strapabíró, teljesen fém mechanizmus, túlterhelés, túltöltés és túlmelegedés elleni elektronikus védelem, 3 LED-es töltöttség kijelzés az akkumulátoron, 3 fokozatban állítható erő és változtatható sebesség, beépített LED-es munkaterület megvilágítás, 2db akkumulátorral.
Akkumulátor egység az alábbi termékekhez: TD7930 Akkumulátoros ütvecsavarozó TD7933 Akkumulátoros ütvecsavarozó TL7522 Munkalámpa
Hőlégfúvó pisztoly digitális hőmérséklet állítással
A fúrógépek olyan szerszámgépek, amelyek segítségével a forgácsolási eljárás során egy tömör anyagba készíthetünk furatot, vagy egy meglévőt vagyunk képesek kitágítani nagyobb átmérőjűvé. A fúrógépeknek több fajtája van. Ezek a kézi, asztali, állványos, sugár és az oszlopos fúrógépek. A kézi fúró gépek általában maximum 10-13mm átmérőjű furatok készítésére alkalmasak. Nem olyan pontosak, mint a szerszámgépek, így inkább vékonyabb anyagok fúrására alkalmasak. Egyes gépek ütvefúró funkcióval vannak ellátva, amely lehetővé teszi őket téglafal fúrására. A funkció eléréséhez a gépen elhelyezett kapcsolót a megfelelő állásba kell helyezni. Különbséget kell tenni az ütvefúró és a fúrókalapács között. Az ütvefúrókban a bordázott kerekek egymásba éréséből származó rezgéseket juttatják el a fúrószárra, míg a fúró kalapácsok külön erre a célra beépített dugattyúi által okozott rezgéseit használja fel, melyek sokkal hatékonyabbak és gyorsabb munkavégzést tesznek lehetővé. Ezek a szerszámok már használhatók beton fúrására is. Különböző tokmánykialakítások léteznek, amelybe rögzíthetők a fúrószárak. Megkülönböztetünk kulcsos, SDS befogásút és gyorstokmányokat. A kulcsos tokmányt normál fúrószárak rögzítésére használhatjuk, azonban a rögzítéshez szükséges egy speciális tokmány kulcs, amellyel szorosan meg lehet húzni. Biztos fogást biztosít, de használata körülményes és lassú. Az SDS befogású tokmányok csak SDS kialakítású fúrószárakhoz használhatók. Ezt a tokmánykialakítást a fúrókalapácsokon használják. A gyorstokmányokból megkülönböztetünk dupla és egyhüvelyűt. A dupla használatakor mindkét kézre az egyhüvelyű használatakor csak az egyik kézre van szükség. Speciális kulcsot nem igényel használata. Általában több sebességfokozattal vannak ellátva. A gyorsabb a fúráshoz, még a lassabb a nagyobb nyomatékot igénylő csavarok meghúzáshoz. A fúró-csavrozó gépeknek van vezetékes és akkumulátoros változata is. A leggyakrabban használt fúrószár a csigafúró, amely alkalmas új furat készítésére vagy akár egy régi bővítésére. Gyártanak 0,2mm-től egészen 100mm átmérő határig belőle, de tömör anyagba fúráskor max 25mm-ig érdemes használni. Kúpos hegye van, amelyen két főélt alakítanak ki. A két főélt egy keresztél köti össze. A csigafúrók anyaga szerszámacél (S10, W9), gyorsacél (R3, R6, R8, R11) és keményfém (K10, K20, P30).
A sarokcsiszolók általában fém vagy kő vágásra, csiszolásra, rozsda eltávolítására használhatók. Különböző feladatokhoz különböző korong kialakítás szükséges. A sarokcsiszoló tengelysíkja és a szerszám tengelysíkja egymással 90 fokot zár be. Kétféle kialakítást különböztetünk meg, az egyik használatához elegendő egy kéz, bár itt is ajánlott a segédkar használata a másikkal. Ezek általában kisebb teljesítményű gépek és a használható tárcsaátmérő maximum 125 mm. A másik, nagyobb, erősebb, testesebb kialakítású gép használatához, mindenképpen szükséges mindkét kéz. Ezek teljesítménye már 2000W körül mozog, nagyobb a használható tárcsaátmérő és a vágási mélység. Különböző felhasználási célra gyártanak szerszámokat a gyártók a hobby felhasználástól a professzionális, akár egész napos munkáig. Létezik vezetékes és akkumulátoros változatuk. A tárcsa cseréjét megkönnyíti a hajtóműházon található retesz, amely rugó előkészítésű és rögzíti a gép fogaskerekét. Lenyomása után egy szerszám segítségével fellazítható a szorító anya. A reteszt üzemelő gép esetén nem szabad benyomni, mert az súlyosan megkárosíthatja azt. A jobb gyártók szerszám nélküli tárcsacserét kínálnak. A sarokcsiszoló korongja kikapcsolás után csak a fékkel ellátottaknál áll meg azonnal, a többi típusnál meg kell várni amíg magától lelassul a tárcsa és megáll. Oda kell figyelni, hogy a csiszolás, vágás során ne nyomjuk túl nagy erővel a szerszámgépet munkadarabhoz, mert így lassabb lesz a művelet és akár gép is túlterhelődhet. Mindig használja a védőszemüveget és a szerszám védőburkolatát, annak eltávolítása veszélyes.
A kézi csiszológép egy könnyű szerszám, amelyet alkalmazhatunk precíz munkához pl. kések élezésére. Különböző méretben és teljesítményben kapható. Többféle tartozékkal és külön vásárolható kiegészítővel rendelkeznek, így egy igen sokrétű szerszámmá válik. Használhatja vágásra, csiszolásra, marásra stb.
A szerszámgépek piacán egyre több gyártó kínál akkumulátoros gépeket. Ezeknek a gépeknek a nagy előnye, hogy használatuk nem igényel vezetékes kapcsolatot a villamos hálózattal. Sokkal kényelmesebben, szabadabban végezhetők a feladatok. Minden géphez a hozzá rendszeresített akkumulátort kell használni. Akkumulátoros gép választásakor érdemes odafigyelni az akkumulátor kapacitására és feszültségére. Minél nagyobb a kapacitása annál hosszabb ideig tudjuk használni egy feltöltéssel. Minél nagyobb a feszültsége annál nagyobb teljesítményű géphez használhatók. Az akkumulátorok a hozzájuk tartozó töltővel tölthetők. Szerszámgépekhez három különböző típusú akkumulátort használnak. A háromból a legjobban fejlődő és legjobban alkalmazható a lithium-ion (Li-ion) akkumulátor. Ezt a típust bármikor tölthetjük és nem merül le önmagától olyan hamar, mint társai. További előnye még, hogy súlya kisebb és rövidebb a töltési idő. Hátránya, hogy költségesebb és figyelmet kell fordítani a tárolására. Ezeket az akkumulátorokat csak töltött állapotban szabad tárolni. Érzékeny a szélsőséges hőmérsékleti környezetre. A másik típus a Nikkel-kadmium (NiCd). Az élettartama hosszúnak mondható, a megfelelő használat esetén. Csak akkor szabad őket tölteni, ha azok lemerültek, egyébként veszítenek a kapacitásukból. Töltetlen állapotban hamar tönkre mennek. Jól helytáll hideg és meleg környezetben is. Megbízhatók, képesek biztosítani a nagy teljesítményt és olcsók, de a súlyuk nagy. Veszélyes hulladéknak minősülnek. A harmadik típus az Nikkel-fémhidrid (NiMH). Ezt a tipust a NiCd akkumulátorok rossz tulajdonságai, miatt kezdték el fejleszteni. Önmaguktól, rövid idő alatt lemerülnek és nem szabad megkezdeni a töltésüket csak teljes lemerült állapotban.
A fűrészelés célja, hogy a nagyobb méretű tárgyról a lehető legkisebb anyagveszteséggel kisebb méretű tárgyat vágjunk le. A fűrészelésre a szerszámgyártók különböző kialakítású szerszámokat kínálnak. Ilyen a szúrófűrész, a szablyafűrész, körfűrész és a multifűrész. A szúrófűrésszel egyenes és görbe vonalak mentén is végezhetünk vágást. Jó választás precíz és rövidebb egyenesek vágásához. Nagyon sokféle fűrészlapot kínálnak hozzá a gyártók az elvégzendő feladatokhoz mérten. Szúrófűrészt például használhatunk fa, fém, műanyag, laminált parkettához. A szablyafűrész más néven orrfűrész, de hívják még kardfűrésznek is. Használhatjuk fémhez és fához egyaránt. Lehetőség van görbék vágására, de nem túl pontosan végezhető el. Daraboláshoz és bontási munkákhoz is kiváló. Ideális választás egyenes vonalú vágáshoz és nehezen hozzáférhető helyeken. A körfűrészt egyenesvonalú gyors és pontos vágásához használhatjuk. Használhatók akár vastagabb anyagok, leginkább fa vágására. Nehezen hozzáférhető helyeken viszont nem lehet vele boldogulni. A multifűrészt többféle anyag vágására használhatja a megfelelő fűrészlap alkalmazásával. Leginkább egyenes vonalú vágásokra vagy bemarások készítésére alkalmas. Gyors és precíz munkavégzést tesz lehetővé.